Novinky, O produktech

Peptidy vyhladí vrásky. Opravdu fungují jako botox a proč je všichni milují?

Krémy proti vráskam obsahujúce anti-aging peptidy sú veľmi populárnymi a efektívnymi produktmi kozmetického priemyslu. Medzi najpopulárnejšie patria Matryxil 3000 a Argirelín.

Ako fungujú peptidy?

Argirelín (acetyl hexapeptid) je bezpečnou, nenákladnou a neinvazívnou alternatívou botoxu. Peptidy spôsobujú uvoľnenie tvárového svalstva a minimalizovanie vrások. Často sa kombinujú s leufazylom, ktorý spôsobuje relaxáciu drobného svalstva pod povrchom pokožky, čo je obzvlášť účinné na vyhladenie vrások okolo očí a na čele. Oktapeptid je predĺženou verziou argirelínu, ktorý predlžuje malé podkožné svaly a redukuje svalové napätie, čím zmierňuje jemné linky.

Ako súvisí kolagén s peptidmi?

Štúdia o účinnosti peptidov a kolagénu a tvrdí, že kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov v pokožke, ktorý jej dodáva hrúbku. Jeho množstvo klesá najmä vplyvom starnutia, environmentálnych faktorov, UV lúčov a stresu a tento úbytok spôsobuje tvorbu vrások.

Dobrou správou je, že topická aplikácia peptidov môže vyslať signál na produkciu nového kolagénu, dôsledkom čoho sa pleť stáva mladšou a pružnejšou. Podporou kolagénovej syntézy peptidy posilňujú ostatné proteíny v pokožke, ako sú keratín a elastín a nadbytok rôznych peptidov môže spôsobiť ich rozdielne pôsobenie.